Youtube  ul. Kościelna 18  +48 513 196 770   proboszcz@parafialyse.pl A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

I niedziela Adwentu 03.12.2023 r.

poniedziałek 04.12.2023

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent - okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Zapraszamy na Msze Święte Roratnie: Poniedziełek, Wtorek, Czwartek i Sobota godz. 7.00, Środa i Piątek godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami w środę, piątek i sobotę.

2. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o godz. 9.00 i 17.00.

3. W piątek po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

4. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii odbędą się w dniach 17, 18 i 19 grudnia.

5. Szkolne Koło Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w cenie 20 zł, możemy także nabywac kartki świąteczne.

6. Pod chórem u p. organisty możemy nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiara składana przy tej okazji jest wyrazem wdzięczności dla p. organisty za jego całoroczną pracę.

7. W dniach 8 i 9 grudnia (piątek i sobota) Szkolne Koło Caritas przeprowadza zbiórkę żywności w sklepach Biedronka i Lewiatan. Zebrana żywność zostanie przekazana najuboższym rodzinom. Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

8. Nasza Parafia bierze udział w Bożonarodzeniowej Ogólnopolskiej Akcji Paczuszka dla Maluszka zorganizowanej przez Fundację Małych Stópek.

Akcja polega na przygotowaniu paczek, które będą przekazane dla Domu Dziecka w Kowalewie koło Mławy. Obecnie znajduje się tam 50 dzieci. Najmłodsze ma 3 latka, a najstarsze 18 lat.

Spis potrzebnych artykułów do stworzenia takiej paczki znajduje się na bombkach, które są zawieszone na przygotowanej choince, przy bocznym ołtarzu Jana Pawła II. Każdy kto zechce się włączyć do tej akcji może taką bombkę zabrać ze sobą.

Dom Dziecka obecnie potrzebuje najbardziej środków czystości: mydła, szampony, pasty do zębów, proszki do prania. Mile widziane są także zabawki, klocki Lego, książki dla młodzieży, puzzle, kolorowanki, wycinanki, jak też słodycze.

Przygotowane artykuły wkładamy do pudełka lub torby i przynosimy do kościoła pod ustawioną choinką.

Zbiórka będzie trwała do 27 grudnia. Przed Nowym Rokiem wszystkie paczki będą osobiście dostarczone do Domu Dziecka w Kowalewie. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji pomocy dzieciom z Domu Dziecka. Za każdy dar serca – dziękujemy!

poniedziałek 04.12.2023

poniedziałek 10.07.2023