Trzecia Niedziela Wielkanocna

W związku z trwającym stanem epidemii i różnymi ograniczeniami, mając na uwadze dobro dzieci i ich bliskich , pragniemy poinformować, że w naszej parafii I Komunia Święta nie odbędzie się w planowanym terminie tj. 30 maja 2020 r. 

Prawdopodobnym terminem Uroczystości będzie jedna z niedziel lub sobót września 2020 r. Jeśli w najbliższym czasie, sytuacja unormuje się na tyle, by spotkać się z rodzicami to wtedy podejmiemy wspólnie decyzję dotyczącą daty I-ej Komunii Świętej.

Z uwagi na zaistniałą sytuację prosimy rodziców, aby zadbali o rozwój duchowy swoich dzieci. 

Zachęcamy do:

1) uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej poprzez środki społecznego przekazu – telewizję i internet.

2) codzienną rodzinną modlitwę zwłaszcza wieczorną

3) uczenie pacierza i katechizmu

4) wyjaśnianie poszczególnych prawd wiary

Ważne informacje.

1) Od Niedzieli Miłosierdzia wszystkie Msze Święte i nabożeństwa odprawiane w naszej świątyni są transmitowane na kanale YouTube.

Zachęcamy do duchowej łączności i uczestnictwa w tych nabożeństwach. Zachęcamy także wszystkich Parafian do codziennej modlitwy różańcowej w domu o godz 20.30 w intencji ustania pandemii koronawirusa. W każdy czwartek będzie transmisja na kanale YouTube. Zapraszamy

2) Od 20 kwietnia 2020 r. do odwołania w naszym kościele we Mszach Świętych i nabożeństwach może uczestniczyć 45 osób. Zajmujemy wyznaczone miejsca, tam gdzie znajduje się zielona naklejka. 

3) Zachowujemy bezpieczny odstęp (2 m) od drugiej osoby – w ławkach, przy konfesjonale, w zakrystii, podczas Komunii Świętej, …

4) Komunię Świętą przyjmujemy tradycyjnie, tzn do ust, na rękę (w obecnej sytuacji zaleca się taki sposób jak to uczynić? Kliknij tutaj) lub duchowo (jak to uczynić? Kliknij tutaj)  

5) W kościele, jak również w innych miejscach mamy obowiązek noszenia maseczek.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *