Jakie są rodzaje intencji mszalnych?

W naszej parafii można zamówić następujące rodzaje intencji:

• jednorazowa– kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać konkretny termin (dzień i godzinę) odprawienia Mszy św.
  • zbiorowa– jeden kapłan odprawia jedną Mszę św., składając ją w kilku intencjach
  • gregoriańska– intencja za jedną zmarłą osobę; intencję taką odprawia się codziennie przez 30 kolejnych dni

Po co zamawiać Mszę świętą?

W Kościele istnieje bardzo wielka różnorodność nabożeństw i modlitw. Każde z nich ustępuje jednak co do wartości Mszy świętej. W Eucharystii bowiem uobecnia się jedyna ofiara Chrystusa – Jezus umiera za nas, spłacając dług naszych grzechów, i przywraca nam nowe życie. Jest to więc źródło, z którego wypływają wszystkie łaski.Ofiarowanie Mszy świętej w jakiejś intencji to bez wątpienia największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.

Za kogo i o co można się modlić w intencji mszalnej?

Ofiara Chrystusa dotyka każdego człowieka. Intencją mszalną można więc objąć żywych – naszych bliskich, przyjaciół, kapłanów, z okazji urodzin, jubileuszy czy ważnych wydarzeń w ich życiu.Możemy się także modlić za naszych zmarłych – aby jak najszybciej mogli uczestniczyć w chwale nieba.Możemy się modlić także w intencjach ogólnych – za Kościół, o powołania, za Ojczyznę, o pokój, za wszystkie rodziny.

Jak zamówić intencję mszalną?

Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Jakie są dostępne terminy odprawiania Mszy św.?

Dostępność terminów zależy od pory roku. Najtrudniej o wolne terminy w niedzielę, Wielkim Poście i w dniach popularnych imienin. Często można zamówić Mszę św. jeszcze w tym samym tygodniu. Można też zamawiać Msze z większym wyprzedzeniem.

Ile to „kosztuje”?

Przy zamawianiu intencji składana jest ofiara pieniężna. Przeznaczona jest ona na utrzymanie kościoła i osób w nim posługujących, w szczególności kapłana. Ofiara pieniężna nie jest opłatą za Mszę – kapłan odprawia Mszę św. niezależnie od tej ofiary. Jej wysokość zależy od woli i możliwości zamawiającego intencję.

INTENCJE MSZALNE (23-29 VII.2018 r.)

Poniedziałek 23.VII.2018

700– + Czesław Bogdański – 2 r. śm

Wtorek 24.VII.2018

700– O Boże bł. dla Beaty i Patryka z racji 25 r. ślubu

Środa 25.VII.2018

700– + Anna Szulc; + Anna Rogalska

1700– + Stanisław Bogdański – 10 r. śm

Czwartek 26.VII.2018

700– + Celina Markiewicz – 5 r. śm.

Piątek 27.VII.2018

700– + Stanisław Bączek – 26 r. śm.

Sobota 28.VII.2018

700–  + Teofil i Stanisława Kaczmarczyk

700–  O Boże bł. dla Zenona i Heleny Parzych z racji 62 r. ślubu (poza parafią)

Niedziela 29.VII.2018